Błąd
  • XML Parsing Error at 1:80. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:91. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:927. Error 9: Invalid character
  • XML Parsing Error at 1:80. Error 9: Invalid character

Drukuj
PDF

1 października 2011 r. weszły w życie nowe zasady rejestracji aktywności kierowcy za pomocą tachografu cyfrowego.  Rozporządzenie Komisji (UE) nr 1266/2009 z 16 grudnia 2009 r. wprowadza istotne nowe zasady rejestracji odpoczynku kierowcy poprzez zmianę załącznika IB do Rozporządzenia 3821/85.

Reguła jednej minuty pozwala od dnia 1 października 2011 r. w nowych tachografach cyfrowych stosować zasadę przeważającej aktywności. Jeżeli w danej minucie czas jazdy wyniesie od 1 do 29 sekund, to tachograf zarejestruje tą minutę jako odpoczynek. Natomiast, jeżeli zarówno jazda jak i postój trwać będą równo po 30 sekund, wówczas cała minuta zostanie przypisana do aktywności późniejszej, np. 30 sekund jazdy i 30 sekund postoju cała minuta rejestrowana jako jazda. Reasumując, reguła jednej minuty, od dawna pożądana, pozwoli zaoszczędzić czas jazdy od kilku do kilkudziesięciu minut na dobę. Problemem może okazać się wymiana oprogramowania w aktualnie posiadanych tachografach cyfrowych. Producenci póki co nie przewidują takiej możliwości. Nie ulega wątpliwości, że fabrycznie nowe tachografy od dnia 01.10.2011 będą posiadały nowe oprogramowanie uwzględniające zmianę przepisów. Testy nad wprowadzeniem aktualizacji do używanych tachografów trwają. Na dzień dzisiejszy zainteresowanym przewoźnikom pozostaje wymiana tachografu.

W przypadku zainteresowania takim tachografem, zakupem lub informacją techniczną proszę o kontakt:
Krzysztof Cieślak
tel. 0-604-507-682
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Serwis Tachografów

Kalibracja tachografów cyfrowych
Naprawa, legalizacja tachografów analogowych
Montaż, demontaż tachografów w pojazdach
Sczytywanie danych z tachografu oraz kart
Analiza danych z tachografów
Szkolenia kierowców oraz kadry kierowniczej

Więcej...

Tachografy cyfrowe

Informację dla przedsiębiorców oraz kierowców którzy pierwszy raz spotykają się z tachografem cyfrowym. Nowe przepisy dotyczące tachografów cyfrowych oraz przydatne pliki do pobrania.

 

Więcej...